Spektrometr X-Rite
eXact 2

Nowy spektrofotometr ręczny, który przeniesie Was w przyszłość pomiaru barwy – X-Rite  eXact 2 to zrobi, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość barwy.

eXact 2 to spektrofotometr nowej generacji, wchodzący w skład systemów do pomiaru barwy, zaprojektowanych tak, aby mogły sprostać potrzebom profesjonalistów zajmujących się drukiem, przygotowaniem farb i produkcją opakowań. Inteligentny i zaawansowany w swojej konstrukcji eXact 2 od X-Rite jest wyposażony w system wideo Mantis™ – pierwszą na rynku technologię do pozycjonowania próbek przy wykorzystaniu ekranu. Spektrofotometr eXact 2 to istotny element rozwiązania, którego potrzebujesz, aby uzyskać 100% pewność co do jakości barw i zdolność do spełnienia stale zmieniających się wymagań klientów.

 

eXact 2 zmienia sposób pomiaru barwy, gwarantując najbardziej zintegrowany i innowacyjny przepływ zleceń, podnosząc wydajność i efektywność pracy.

Pobierz specyfikację techniczną

Porównaj produkty

 

PODASTAWOWE korzyści użytkowania nowego spektrofotometru eXact 2


 • Powtarzalny pomiar we właściwym miejscu Dzięki wbudowanej kamerze o wysokiej rozdzielczości oraz technologii pozycjonowania na ekranie Mantis mierzysz to, co widzisz.

 

 • Bezproblemowy pomiar pól kontrolnych funkcja cyfrowej lupy, w którą wyposażony jest spektrofotometr eXact 2, pozwala na dynamiczne powiększanie pomiaru na ekranie. Dzięki temu podczas pomiaru omijamy miejsca z wadami druku.

 

 • Szybsze przełączanie funkcji w menu. Ergonomiczna koncepcja ekranu z możliwością jego odchylania i znajdowanie właściwej funkcji klikając maksymalnie dwa razy na ekran pozwala na szybkie rozpoczęcie pomiarów i eliminowanie błędów.

 

 • Zapobieganie zanieczyszczaniu farby. Bezdotykowy pomiar wydruków próbnych zapobiega kontaminacji farby.

 

 • Praca bez ograniczeń. Steruj procesami pomiaru barw bezpośrednio w urządzeniu eXact 2 bez konieczności korzystania z konsoli lub komputera dzięki wbudowanemu Wi-Fi.


 • Zarządzaj zleceniami z poziomu eXact 2. Sprawdź wyniki oceny jakości zleceń z ColorCert® na urządzeniu i skróć proces przygotowania farby dzięki integracji z oprogramowaniem InkFormulation Software (IFS).

 

 • Dostęp do standardów barw w urządzeniu. Pobierz wcześniej wgrane aple, neony i pastele, połącz je z subskrypcją Pantone LIVE, a uzyskasz tysiące dodatkowych barw na szerokiej gamie podłoży.

 

 • Przełączanie pomiędzy trybem pomiaru punktowego i skanowaniem pasków. Jednym przyciśnięciem zmień pomiar pojedynczych pól kontrolnych na skanowanie całych pasków, korzystając z wbudowanych kółek i kamery.

 

 • Zarządzanie całym systemem urządzeń. Uzyskaj aktualne informacje na temat stanu urządzenia i historii usług serwisowych, a także zdalnie wdrażaj aktualizacje oprogramowania wewnętrznego, biblioteki standardów barw dla całej puli urządzeń, za pomocą pulpitu nawigacyjnego X-Rite Link.

Spektrofotometr X-Rite eXact 2 dostępny jest w trzech modelach, do pomiaru różnych podłoży


 • wykonuj pomiary na typowych podłożach (tektura, papier, karton) z eXact 2

 

 • na folii i tworzywach z eXact 2 Xp,

 

 • na wszystkich podłożach do druku i do opakowań z eXact 2 Plus

 

Koszty materiałowe w drukarniach są wysokie, a materiały często trudne do zdobycia. Dzięki funkcji skanowania i intuicyjnej obsłudze, eXact 2 pomaga operatorom przyspieszyć przygotowanie farb, zredukować zużycie materiału, podnosząc wydajność maszyn podczas całej zmiany.

eXact 2 Plus umożliwia przetwórcom opakowań pomiar podłoży papierowych i foliowych bez konieczności stosowania kilku urządzeń, redukując ilość makulatury.

 

eXact 2 pomaga drukarniom i przetwórcom opakowań spełniać wymogi jakości o 17% szybciej niż alternatywne rozwiązania, zadowalając nawet najbardziej wymagających klientów. Urządzenie eXact 2 jest wyposażone w interfejs z ekranem dotykowym, gdzie znalezienie potrzebnej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami w menu. Wbudowana jest kamera o wysokiej rozdzielczości, wspomagająca technologię Mantis – pozycjonowania próbek na ekranie oraz zawiera unikalną funkcję lupy cyfrowej. Operatorzy mogą powiększać widok obszaru pomiaru, mierzyć pola kontrolne, analizować przyrost punktu, mierzyć płyty i zapisywać wygląd barwy.


eXact 2 jest wyposażony w cyfrowe biblioteki barw, biblioteki Pantone i bezpośredni dostęp do PantoneLIVE. Dzięki tym opcjom operatorzy mogą uzyskać dostęp do tysięcy najnowszych standardów, zaspokajać potrzeby klientów w zakresie barw drukowanych na szerokiej gamie podłoży papierowych, foliowych i kartonowych, będąc na bieżąco z trendami kolorystycznymi.

 

eXact 2 oferuje również najlepsze narzędzia do recepturowania farb i kontroli jakości oraz szerokie możliwości raportowania.

 

Dzięki integracji z oprogramowaniem ColorCert, zlecenia są wyświetlane na ekranie. Pomaga to operatorom skrócić czas narządu maszyn i ustawienie właściwych barw. Wyniki wyświetlane na ekranie pozwalają na zachowanie spójności jakości produkcji niezależnie od operatora oraz pomagają skrócić czas szkolenia nowych pracowników.

 

Innowacyjna możliwość połączenia Wi-Fi z X-Rite Link to duże ułatwienie dla drukarni posiadających wiele urządzeń. Rewolucyjny pulpit nawigacyjny X-Rite Link umożliwia monitorowanie stanu poszczególnych urządzeń, profilowanie NetProfiler oraz aktualizację oprogramowania wewnętrznego.

 

Co zawiera zestaw który otrzymasz?

 

 • spektrofotometr X-Rite eXact 2

 

 • futerał, stacje dokującą, kabel zasilający, zasilacz, kabel USB, adapter USB-A, dokumentacje, certyfikat kalibracyjny

 

 • oprogramowanie X-Rite eXact Suite, które pomoże Ci w  konfiguracji urządzenia oraz tworzeniu bibliotek wzorców.

Kontakt

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o możliwościach współpracy.

* Pola obowiązkowe do wypełnienia.

    rozwiń zwiń

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Małgorzata Szczotka CMC z siedzibą przy ul. Skarbowców 31/6 53-025 Wrocław NIP: 699 191 20 23. Państwa dane przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zadane w formularzu kontaktowym. Mają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, sprzeciwu oraz wniesienia skargi do organu nadzoru. Kontakt z Administratorem możliwy jest pod adresem e-mail: kontakt@cmconsulting.pl. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.